›Eger, Wegry

Zaczerpnij jak najwięcej ze swojej podróży do Egeru, miasta na Węgrzech!


'W stronę Egeru udać się nadszedł czas
Me serce drży na samą myśl
o tych wspaniałych i słodkich atrakcjach'
Sándor Petőfi (Węgierski wierszokleta)


Jeśli jesteś już znużony i zmęczony życiem w wielkim mieście, to miasto Eger jest dla Ciebie - oddalone o zaledwie półtora godziny drogi od stolicy Węgier, Budapesztu, jest bezsprzecznie jednym z najpiękniejszych miast w całym kraju.

Dzięki swojej lokalizacji, dotrzeć tutaj nietrudno - zarówno komunikacją publiczną (pociągi oraz autobusy) jak i transportem własnym.

Miasto Eger sławne jest ze swojego wina, architektury barokowej oraz niesamowitych fortyfikacji sięgających drugiej połowy XVI wieku.Mimo swojej sławy w kraju ojczystym, Eger nie jest aż tak szeroko rozpoznawalną nazwą w Europie, dzięki czemu nie jest oblegane przez tysiące turystów oraz nie zostało dotknięte rażącą komercjalizacją jak na przykład Budapeszt.

Doniosłość owej miejscowości podkreśla fakt, że jest ona trzecim najczęściej odwiedzanym miastem na Węgrzech - dodatkowo w liczbie zabytków przewyższa ją tylko stolica.

Miasto Eger leży w granicach Narodowego Parku Bükk, prawdziwego królestwa dla spacerowiczów.Eger jako miasto ma nie tylko wszystkie możliwe cechy małej mieściny, ale również jest umiejscowione w samym centrum zapierających dech w piersiach scenerii. Miasto otacza niezliczona ilość przepięknych wiosek z niesamowitą historią z których wręcz kipi prawdziwy węgierski klimat.

My, administracja strony ieger.com, chcemy sprawić, aby Wasza wizyta w mieście Eger była jak najprzyjemniejsza jak to jest tylko możliwe, zaoferować fachowe przewodnictwo oraz pomoc w znalezieniu zakwaterowania dla tych, którzy chcieliby zostać na dłużej!

Czar miasta Eger sprawia, że jest to praktycznie niemożliwe aby być niezadowolonym z wizyty. Z drugiej strony, dołożymy wszelkich starań aby Wasza wizyta była niezapomnianym przeżyciem, które będziecie wspominać przez bardzo długi czas.


Co oferujemy:

Zakwaterowanie

Możemy zapewnić  polskojęzycznych przewodników (Polaków lub Węgrów), którzy zabiorą Państwa na jedną z wcześniej zaplanowanych wycieczek po Eger albo możemy dostosować zwiedzanie do Państwa potrzeb i zainteresowań. Skontaktuj się z nami po więcej informacji.

Przewodnictwo wycieczek

Posiadamy dwie posiadłości do wynajęcia, jedną w centrum Eger a drugą 10 km od Eger, w Parku Narodowym Bukk. Aby dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.


Co sprawia, że Eger jest jedyny w swoim rodzaju?

Nigdzie indziej na Węgrzech nie zobaczysz tyle co w Egerze:

 • Niesamowita, sakralna architektura
 • Łaźnie Tureckie
 • Lokalne winiarnie
 • Narodowy Park Bukk
 • Niezliczona ilość atrakcji skierowanych w stronę każdej grupy wiekowej
 • Historia zamku Eger, bohaterów i wojowników Imperium Osmańskiego na terenie Węgier
 • Coroczne festiwale i święta narodowe
 • Zapierające dech w piersiach centrum miasta w stylu barokowym
 • Zakwaterowanie na każdą kieszeń
 • Niezwykle piękne i łatwo dostępne dla zwiedzających śródmieście
 • Nieliczona ilość muzeów
 • Ogromna bazylika

....I wiele, wiele więcej. Stworzyliśmy ten serwis oraz ofertę usług specjalnie dla Was, abyście mogli spędzić piękne chwile w mieście Eger oraz w przylegających miejscowościach.

Będąc tutaj przejazdem, czy na dłuższy czas - z naszą pomocą zawsze będziecie wiedzieć co i jak zrobić w naszym pięknym mieście - www.ieger.com.

Jeśli macie jakieś pytania, proszę, napiszcie do nasFollow ieger.com's board Eger, Hungary on Pinterest.