› Degustacja wina Eger

Degustacja wina Eger

Najlepszym sposobem na odkrycie win w Eger to ich degustacja

Urokiem doświadczenia degustacji win jest smakowanie ich w tradycyjnych piwnicach usytuowanych w zboczu góry w Dolinie Pięknej Pani.

Możesz również dowiedzieć się wszystkiego o winach, które pijesz i procesie ich produkcji – a to wszystko dostępne w języku polskim.

Dostępne są przekąski oraz cygańska muzyka, grana na żywo przez lokalną grupę.Wszyscy, czy to grupy czy pojedyncze osoby, są mile widziani w piwnicy, która bez problemu pomieści 120 osób. Posiada ona również taras, na którym zmieści się kolejne 80.

Jeżeli masz ochotę odwiedzić piwnicę z winem, nie wachaj się zajrzeć; jednakże, dla większych grup ważne jest, aby skontatować się z nami wcześniej i sprawdzić dostępność miejsc.

Dostępne są również ciepłe i zimne posiłki, ale pamiętaj aby skontaktować się z nami, jeżeli planujesz większą imprezę.


Dojazd

Szépasszony Völgy (Dolina Pięknej Pani) nie jest najłatwiej dostępnym miejscem jeżeli nie posiadasz samochodu. Jeżeli wybierasz się na pieszo, przygotuj się na długi spacer (w dodatku pozbawiony atrakcji po drodze) – z centrum miasta co najmniej 20 minut.Możliwy jest dojazd „kolejką”, która odjeżdża spod budynku Uniwersytetu na ulicy  Egeségház (zobacz mapę poniżej). Podróż kolejką trwa około 15 minut, a koszt przejazdu wynosi 800 HUF.

Kolejka odjeżdża o pełnych godzinach, zaczynając od 10.00, a kończąc o 17.00.
gypsy music egerFollow ieger.com's board Eger, Hungary on Pinterest.