› Basen Aladar Bitskey

Basen Aladar Bitskey

Pływaj w blasku zwyciezców

Basen Aladar Bitskey jest domem ZF-Eger, jednej z najlepszych drużyn piłki wodnej (zwycięscy ligii 2011 i 2013), w kraju gdzie piłka wodna jest religią.

Jak można sobie wyobrazić, basen ten jest dziełem sztuki ze świetnym wyposażeniem. Jednak to nie wszystko. Budynek, w którym mieści się basen, zaprojektowany został przez wybitnego węgierskiego architekta Imre Makovecza.


Ten element basenu w Eger ukazuje płynne linie, bardzo charakterystyczne w architekturze organicznej.

Basen został oficjalnie otwarty 3 grudnia 2000 roku. Nazwany został na cześć Aladara Bitskey, medalisty mistrzostw Europy w 1927 i 1931 roku. 

Basen jest częstym miejscem organizacji międzynarodowych wydarzeń sportowych, ostatnio w 2013 roku odbyły się tu Mistrzostwa Świata w Hokeju Podwodnym.

Trybuny na około głównego basenu mogą pomieścić 1500 widzów (stojących i siedzących). Inne dostępne usługi to sklep z akcesoriami pływackimi i pamiątki związane z drużyną ZF-Eger, salon piękności, solarium, siłownia, kawiarnia, fryzjer i masażysta.


Nie przegap szansy zanużenia się w tym fantastycznym basenie

Informacje praktyczne

Godziny otwarcia basenu Aladara Bitskey:

Od poniedziałku do piątku - 6.00 – 21.00

Sobota i Niedziela - 07.30 – 18.00


Rezerwacja torów

Jednakże, zanim wybierzesz się na basen, sprawdź tygodniowy plan, ponieważ wiele grup, szkół itd. rezerwuje tory, więc w tym czasie indywidualne osoby/grupy nie będą mogły skorzystać z basenu.

Mimo że rozkład jest w języku węgierskim, zrozumienie go nie sprawi problemu. Na górze znajdują się dni tygodnia, pod nimi jest P1-P8 (tory głównego basenu) oraz T1-T2 (tory basenu ćwiczeniowego). Na osi pionowej znajduje się czas, w 30 minutowych odstępach. Jeżeli w tabeli, tor i czas nie jest zaznaczony kolorem, oznacza to, że tor jest dostępny dla pływaków (takich jak ty).


Czepki i szafki

Wszyscy korzystający z basenu muszą nosić czepki. Szafki są dostępne z depozytem 1000 forintów (w momencie zwrócenia klucza do szafki, pieniądze są zwracane).


ZF-Eger w akcji

CENNIK

Dorośli 1 050 HUF

Studenci (dzieci), emeryci 700 HUF

Bilet rodzinny Soboty i Niedziele 750 HUF

Sauna 650 HUF

Wypożyczenie czepka kąpielowego 350 HUF

Szafki 450 HUF (+ 1000 HUF zwracalnego depozytu)

Szafka (na miesiąc) 2 300 HUF

Sala konferencyjna (godzina) 6 350 HUF

Wynajem toru (godzina/tor) 5 800 HUF

Wynajem basenu (godzina) 85 000 HUF

Wynajem basenu do ćwiczeń (godzina/basen) 6 200 HUF


Jest również możliwość zakupu kilku biletów, rocznych karnetów itd. Proszę przejść do strony internetowej basenu, aby dowiedzieć się więcej na temat cennika.Follow ieger.com's board Eger, Hungary on Pinterest.